top of page

News from the community - lipiec

Zachęcamy do przeczytania artykułu, w którym dowiecie się o osiągnięciach firm z naszej społeczności z lipcu!


Eduexpert

W czerwcu mieliśmy przyjemność zaprezentować nasze multimedialne projekty na targach edukacyjnych Didacta w Kolonii. Zapoznaliśmy odwiedzających z projektami „Science-Lab. Fascynująca anatomia człowieka", „Matematyka z plusem” oraz „Matematyka bez reszty". Stoisko firmy Eduexpert przyciągnęło wielu przedstawicieli niemieckich szkół i przedszkoli zainteresowanych wsparciem nauczania poprzez edukacyjne pomoce multimedialne.


Braliśmy również udział w targach edukacyjnych EdTechX w Londynie, które odbyły się w ramach EdTechWeek. Były to dni pełne wykładów oraz konferencji, na których omówione zostały kwestie wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji, a także przedstawione zostały najnowocześniejsze programy i funkcjonalności. Była to wyjątkowa okazja do nawiązania kontaktu z nauczycielami, innowatorami i infuencerami z całego świata. Celem wyżej wymienionych spotkań było wypracowanie rozwiązań pozwalających na stworzenie nowoczesnych i atrakcyjnych narzędzi edukacyjnych.


Skriware

Na początku czerwca firma Skriware we współpracy z Perspektywy Women in Tech oraz GovTech miała okazję stać się częścią strefy Future Labs podczas jednego z największych wydarzeń w Europie dedykowanemu obecności kobiet w IT i branży technologicznej. Firma poprowadziła cieszące się dużym zainteresowaniem warsztaty z robotyki dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Efektem współpracy są dalsze działania Skriware i Perspektyw podczas programu wolontariackiego IT for SHE Kids 2022, dzięki któremu edukatorki będą IT for SHE poprowadzą robotyczne warsztaty podczas trasy po Polsce korzystając ze sprzętu Skriware.


https://www.linkedin.com/posts/perspektywy-summit_perspektywy2022-itforshe-itforshekids-activity-6949004991965638656-081h/?utm_content=158912211&utm_medium=social&utm_source=linkedin&hss_channel=lcp-10146100


EI System

"Technik druku 3D - zawód przyszłości czy hobby inżynierów"?

Już dziś wiemy, że młodzi ludzie będą w nieodległej przyszłości pracować w zawodach, które jeszcze nie mają swojej nazwy. Dlatego nie wystarcza już klasyczna edukacja. Należy kształtować nowe kompetencje, zarówno u nauczycieli, jak i uczniów. Wymaga to nieustannego doskonalenia nowoczesnych metod pedagogiki.

Cały artykuł na temat wpływu nowych technologii na nasze życie i nowoczesne kształcenie, znajdziecie Państwo na portalu Dziennik Gazeta Prawna.


https://bit.ly/3IYQt7C


Edutech Expert

W Szkole Podstawowej nr 397 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej 8 czerwca 2022 r. uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w lekcjach z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. W ramach pierwszych zajęć przy użyciu eduVR z fizyki uczniowie zapoznali się z podstawami energii kinetycznej oraz odwiedzili najwyższy budynek na świecie Burdż Chalifa w Dubaju.


https://pap-mediaroom.pl/nauka-i-technologie/wirtualna-rzeczywistosc-w-szkole-podstawowej-nr-397-im-bohaterow-olszynki


Advisor, Szkoła w Chmurze

Właśnie zakończyliśmy prace nad naszym wielomiesięcznym projektem budowy sieci szkolnej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Świdwinie.


Zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy m.in:


🔹 30 punktów dostępowych (w tym 3 zewnętrzne), opartych na technologii Cambium Networks

🔹 4,5 km tras kablowych z 25-letnią gwarancją

🔹 2 nowoczesne pracownie komputerowe, w tym jedna wyposażona w 25 komputerów klasy MiniPC: Intel Nuc Wortmann AG


Cieszymy się również, że kolejna placówka zdecydowała się na, konieczną naszym zdaniem, inwestycję w niezawodną sieć, niezbędną do codziennej pracy uczniów i nauczycieli!


Więcej o modernizacji i budowie szkolnej infrastruktury IT można przeczytać na naszej stronie 👉 https://bit.ly/3ct8lLC


Zapraszamy również do obejrzenia webinaru w tej tematyce poprowadzonego przez naszych specjalistów z udziałem Wiceburmistrz Świdwina Pani Beaty Ociepy 👉 https://bit.ly/3yWqxES


Tandu

Tandu, innowacyjna platforma edukacyjna, prężnie się rozwija i rozszerza ofertę zajęć online na nowy semestr szkolny. Łącznie do końca sierpnia na platformie pojawi się ponad 100 cykli zajęć, które prowadzone będą online w czasie rzeczywistym. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wystartuje również specjalny program poleceń. Dzięki niemu każde polecenie i udział znajomych w kursach online będzie nagradzany.


https://www.tandu.pl/katalog-zajec


REVAS

Symulacje Revas pierwsze w Polsce z amerykańskim certyfikatem ISTE!


Branżowe Symulacje Biznesowe znalazły się w gronie zaledwie 32 instytucji z całego świata, które zostały wyróżnione certyfikatem zgodności Seal of alignment.


Certyfikat ISTE wydawany jest przez International Society for Technology in Education. Jest to amerykańska organizacja zrzeszająca ponad 100 000 edukatorów na całym świecie, która jest autorem 9 tzw. ISTE standards, czyli kryteriów, którymi powinny cechować się wysokiej jakości technologiczne rozwiązania edukacyjne. To właśnie tymi standardami kierują się m.in. amerykańskie szkoły wybierając z jakich narzędzi chcą korzystać. Każdy producent może poddać swoje produkty procesowi certyfikacji i jeśli ewaluatorzy ISTE potwierdzą, że spełniają one ISTE standards, otrzymują certyfikat zgodności tzw. Seal of alignment. W tym momencie, w kategorii narzędzia dla uczniów/studentów, taki certyfikat otrzymały tylko 32 produkty. Symulacje Revas są jedynymi narzędziami do nauki biznesu i przedsiębiorczości


https://revas.pl/symulacje-revas-z-amerykanskim-certyfikatem-iste/
0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

AKTIN Sp.z.o.o. W okresie od września do października wzięliśmy udział w aż 5 konferencjach edukacyjnych, a nasze stanowisko odwiedziło ponad 1200 przedstawicieli placówek oświatowych. Podczas konfere

bottom of page